Powered by Smartsupp

Jak vyčistit světlomety?

Vyzbroj se kvalitní autokosmetikou a potřebným příslušenstvím, které ti čištění světlometů usnadní.

Světlomety mohou mít vlivem okolního prostředí sklony ke žloutnutí. Dlouhodobější vlhkost může způsobovat řadu chemických procesů. Inspiruj se osvědčenými radami na důkladné a šetrné vyčištění světlometů. Pokud jim věnuješ pravidelnou pozornost budou moci opět zářit čistotou. Vyzbroj se kvalitní autokosmetikou a potřebným příslušenstvím, které ti čištění světlometů usnadní.

Nejčastější příčiny žloutnutí světlometů

Mezi nejčastější příčiny žloutnutí světlometů patří například:

  • UV záření – jednou z nejčastějších příčin žloutnutí světlometů je působení slunečního záření.
  • Působení povětrnostních vlivů, jako je déšť, vítr, sníh, prach a další.

Nežádoucí dopady zažloutlých světlometů

Zažloutlé světlomety nemají vliv jen na celkový vzhled tvojí káry. Kromě toho totiž také mohou mít negativní vliv na snížení bezpečnosti během provozu. Nevyčištěné a neošetřené světlomety negativním způsobem ovlivňují rozsah světelného kužele. Vozovka a její okolí jsou v důsledku toho osvětlovány výrazně menší intenzitou. Výsledkem pak může být dopravní nehoda. I proto je vhodné mít vyčištěné světlomety, ale vždy myslete i na dobře srovnané povinné ručení u Kalkulátor.cz. Zatemněné světlomety bývají také i jedním z nejčastějších prohřešků na kontrolách STK.

Jak navrátit lesk matným a zažloutlým světlometům

S pravidelnou údržbou světlometů ti pomůže profesionální autokosmetika pro renovaci a leštění světlometů auta. Kvalitní, účinné, ale přesto šetrné přípravky si poradí s odstraněním drobnějších rýh, škrábanců i prasklin. Po zásahu leštěnky na světlomety budou světla opět zářit čistotou a lesknout se na všechny strany. Pro dokonalé vyčištění světlometů postupuj následovně:

  1. V první řadě je důležité světlomety důkladně vyčistit a zbavit je všech nečistot. Speciální čističe si poradí i s odstraněním zaschlého hmyzu.
  2. Pomocí maskovacích pásků důkladně oblep karoserii v okolí světel, abys zabránil broušení a leštění lakovaných dílů v okolí světlometů a jejich poškození.
  3. V druhém kroku přichází na řadu důkladné leštění pomocí leštěnky a oboustranných brusných polštářků a mikrovláknové utěrky. Všechny tyto produkty najdeš v praktické sadě na oživení světlometů Meguiar´s.
  4. Nejprve se pusť do ručního broušení světlometů pomocí brusných polštářků. Brusné polštářky je nejprve nutné přibližně na 1 minutu namočit do vody. Na povrch světlometu nastříkej vodu a brusným polštářkem č. 1 následně přebrus světlomety svislými tahy.
  5. Poté, co bude povrch světlometů matný, přejdi k polštářku č. 2 a pomocí lehkých tahů pracuj vodorovnými pohyby.
  6. Lehkým tlakem následně pracuj s polštářkem č. 3, a to svislými tahy.
  7. Stranou polštářku s označením 4 následně dobrus povrch světlometů lehkými vodorovnými tahy pro jednolitý a matný vzhled.
  8. Poté přichází na řadu ruční leštění světlometů. K tomuto účelu použij speciální leštěnku na světlomety. Nejprve důkladně osuš kryt světlometu a teprve poté se pusť to samotného leštění. Pomocí leštěnky a jemné šetrné mikrovláknové utěrky rozlešti povrch do co největší průzračnosti.

Důležitá ochrana světel pro obnovení živosti a průhlednosti

Po broušení a leštění světlometů je vhodným finálním krokem ochrana světel pro obnovení jejich živosti a průhlednosti. K tomuto účelu slouží keramická ochrana světel na autě. Tato ochrana vytváří na světlometech tvrdý a trvanlivý povlak obnovující jejich průhlednost, transparentnost a živost. Životnost tohoto povlaku se pohybuje kolem 6 měsíců. Po tuto dobu jsou světla auta více chráněna proti působení nepříznivých vnějších vlivů.

Produkty z článku

Ověřeno zákazníky

100% zákazníků doporučuje náš e‑shop na základě recenzí.
4,9
celková spokojenost s obchodem
2,2 průměrná doba dodání ve dnech
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení